Beyoğlu Osgb

Güngören Osgb
2 Kasım 2017
Silivri Osgb
27 Şubat 2018

Beyoğlu Osgb

Osgb Hizmetleri Nelerdir?

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ya da kısa adı olan osgb ile sıklıkla anılan hizmetler, genel olarak iş güvenliği ve iş sağlığına yönelik tüm hizmetlerin toplandığı bir hizmet türüdür. Söz konusu hizmetler, yasal olarak tüm işyerleri için zorunlu kılınmıştır ve alınacak hizmet ile hizmeti sunacak kişilere ilişkin sayı da, işyerlerinin sayısına bağlı olarak yasal sınırlarla belirlenmiştir.

OSGB Kuruluşlarında Kimler Görev Almaktadır?

Beyoğlu Osgb

Osgb kuruluşlarında işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hemşiresi görev almaktadır. Her bir uzmanın, kendi alanıyla bağlantılı olarak, hizmet vereceği işyeri sektörü ve iş güvenliği konusunda yine yasal sınırlar dahilinde alması gereken belli başlı eğitimler vardır. Bu eğitimlerden sonra ise, yine uzmanlıklarına göre işyerlerine eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak, çalışma ortamının daha güvenli hale gelmesini desteklerler.

İşyeri Hekimi Ne Tür Hizmet Verir?

İşyeri hekiminin genel olarak verdiği hizmetler, daha çok çalışanların sağlığına ve acil durum müdahalesine yöneliktir. Öncelikli olarak, işyeri hekimleri, hizmet verdikleri kurumlardaki çalışanların rutin sağlık kontrollerini yapar, buna ek olarak ilk yardım eğitimi gibi eğitimler verir. Sektöre bağlı olarak, olası mesleki deformasyon türleri, psikolojik sorunlar ve alınacak önlemlere ilişkin de çalışanları bilgilendirir.

İş Güvenliği Uzmanı Ne Tür Hizmet Verir?

İş güvenliği uzmanları, işyerlerinin olası iş güvenliğine ilişkin risk faktörlerini belirlemek üzere incelemeler yapar ve risk analizi gerçekleştirerek sonuçları işveren ve yöneticilerle paylaşır. Bu sayede işyerleri, risk faktörlerini ortadan kaldırmak üzere düzenlemeleri planlarlar. Bunun yanında, hekim ile birlikte acil durum eylem planı gerçekleştirir, çalışanlara yangın eğitimi, iş kazası türleri ve kazalardan korunmak için neler yapılması gerektiği gibi konularda eğitimler verir.

Beyoğlu Osgb Hizmeti

Beyoğlu, işyeri bakımından oldukça yoğun bölgelerden birisidir. Dolayısı ile Beyoğlu osgb konusunda destek alınmak istenen yerler arasında da başta gelmektedir. İstanbul içi diğer yoğun bölgeler gibi Beyoğlu ilk yardım eğitimi konusunda taleplerin sık olduğu ve dahası diğer iş güvenliği unsurları olan Beyoğlu yangın eğitimi ile Beyoğlu işyeri hekimi gibi konularda doğru adresin arandığı alanlardan biridir. Bu sebeple, Tek Merkez OSGB olarak bizler, İstanbul osgb firmaları içinde Beyoğlu iş güvenliği danışmanlığı konusunda taleplerinize karşılık bulacağınız hizmetler sunmaktayız.

Beyoğlu Osgb, Beyoğlu İş Güvenliği, Beyoğlu İşyeri Hekimi, Beyoğlu Yangın Eğitimi, Beyoğlu Risk Değerlendirme, Beyoğlu Yüksekte Çalışma, Beyoğlu TMGD, Beyoğlu OSGB İşlemleri  ile ilgili detaylı bilgi almak için Tek Merkez OSGB uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.